Nevěsta

Jdeme vybírat svatební šaty

Jdeme vybírat svatební šaty

Dříve než vyrazíte na „šňůru“ po svatebních salonech, je dobré se podívat na webové stránky salonů ve vašem okolí, abyste měli představu, jaká je nabídka a co se nyní nosí.  Pokud nejste ochotni jet z Prahy do Ostravy kvůli „vysněným“ šatům na portfoliu, tak se na takové stránky ani nedívejte. Vybírejte z nabídky pro vás dostupných salonů.

Před první návštěvou salonu si zjistěte, zda je nutné se objednat. V mnoha salonech vás bez objednání nemusí osloužit, protože prostě nebudou mít na vás čas nebo volnou kabinku.

Na zkoušení šatů počítejte s časem kolem jedné hodiny. Někdy vyzkouší nevěsta první šaty a ví, že to jsou ony. Někdy jich musí vyzkoušet několik, než se najde ten správný model, který je ideální. Často ani nesplňuje představu nevěsty a je velmi překvapena, že jí sedí jiný typ šatů než jaké si vybírala podle fotografií.

Nechte si poradit od personálu, jaké šaty se k vám nejlépe hodí. Jinak vypadají šaty na fotografiích na vysokých štíhlých modelkách, jinak budou vypadat na vás. Zkušený personál by měl dokázat poradit, jaký střih vám bude nejlépe sedět a slušet.

V mnoha salonech se za zkoušení platí. Informujte se na tuto skutečnost předem, ať pak nejste nemile překvapeni, že máte zaplatit třeba 500 Kč.

Co s sebou?

Na výběr šatů si s sebou vemte „dobré“ poradce – může to být maminka, sestra, kamarádka, svědkyně. Neberte si jich zbytečně moc, skupina osmi kolegyň z práce nebude to pravé rozhodnutí.

Pro samotné zkoušení budete potřebovat boty. Nemusí být ty, které budete mít v den svatby, ale boty s podpatkem, jaký byste chtěla mít ve svatební den. Můžou být pro tuto chvíli i černé plesové, jen aby se zjistila správná délka šatů.

Pokud si budete chtít svatební šaty rezervovat, budou po vás chtít v salonu rezervační poplatek, který bývá obvykle polovina z ceny pronájmu. Také byste měla být seznámena s podmínkami pronájmu, ať máte jasno, k čemu se zavazuje salon a co se očekává od vás.

A na závěr to nejdůležitější. S sebou rozhodně nezapomeňte dobrou náladu. Jdete si vybírat svatební šaty! Takový okamžik má být nezapomenutelný, máte si to užít a cítit se krásně a těšit se na svůj svatební den.