Nezařazené

Jdeme vybírat svatební šaty

Dříve než vyrazíte na „šňůru“ po svatebních salonech, je dobré se podívat na webové stránky salonů ve vašem okolí, abyste měli představu, jaká je nabídka a co se nyní nosí.  Pokud nejste ochotni jet z Prahy do Ostravy kvůli „vysněným“ šatům na portfoliu, tak se na takové stránky ani nedívejte. Vybírejte z nabídky pro vás dostupných salonů.

Před první návštěvou salonu si zjistěte, zda je nutné se objednat. V mnoha salonech vás bez objednání nemusí osloužit, protože prostě nebudou mít na vás čas nebo volnou kabinku.

Na zkoušení šatů počítejte s časem kolem jedné hodiny. Někdy vyzkouší nevěsta první šaty a ví, že to jsou ony. Někdy jich musí vyzkoušet několik, než se najde ten správný model, který je ideální. Často ani nesplňuje představu nevěsty a je velmi překvapena, že jí sedí jiný typ šatů než jaké si vybírala podle fotografií.

Nechte si poradit od personálu, jaké šaty se k vám nejlépe hodí. Jinak vypadají šaty na fotografiích na vysokých štíhlých modelkách, jinak budou vypadat na vás. Zkušený personál by měl dokázat poradit, jaký střih vám bude nejlépe sedět a slušet.

V mnoha salonech se za zkoušení platí. Informujte se na tuto skutečnost předem, ať pak nejste nemile překvapeni, že máte zaplatit třeba 500 Kč.

Co s sebou?

Na výběr šatů si s sebou vemte „dobré“ poradce – může to být maminka, sestra, kamarádka, svědkyně. Neberte si jich zbytečně moc, skupina osmi kolegyň z práce nebude to pravé rozhodnutí.

Pro samotné zkoušení budete potřebovat boty. Nemusí být ty, které budete mít v den svatby, ale boty s podpatkem, jaký byste chtěla mít ve svatební den. Můžou být pro tuto chvíli i černé plesové, jen aby se zjistila správná délka šatů.

Pokud si budete chtít svatební šaty rezervovat, budou po vás chtít v salonu rezervační poplatek, který bývá obvykle polovina z ceny pronájmu.  Také byste měla být seznámena s podmínkami pronájmu, ať máte jasno, k čemu se zavazuje salon a co se očekává od vás.

A na závěr to nejdůležitější. S sebou rozhodně nezapomeňte dobrou náladu. Jdete si vybírat svatební šaty! Takový okamžik má být nezapomenutelný, máte si to užít a cítit se krásně a těšit se na svůj svatební den.