Etiketa

Co si obléknout na svatbu jako host?

Co si obléknout na svatbu jako host?

Jste-li pozvána na svatbu, prolétne vám hlavou okamžitě otázka: Co si vezmu na sebe? Víte, jaká byste měla dodržet pravidla při výběru oděvu?

Bílá barva šatů je určena pouze pro nevěstu! Je to den nevěsty a nikdo ze svatebních hostů, hlavně ženy, by neměl mít na sobě bílé šaty, kostýmek, overal, prostě nic. Pokud nechcete, aby na vás byla nevěsta naštvaná a nechcete jí zkazit její svatební den, rozhodně na bílou zapomeňte.

Stejně jako bílé barvě je potřeba se vyhnout i černé. Tato barva je u nás stále považována za symbol smutku a na svatby v letních měsících se ani nehodí. V tento slavnostní den vybírejte z pastelových tónů, jemných vzorů a nic tím nezkazíte.

Vyhněte se hlubokým výstřihům i velmi dlouhým rozparkům. Svatba není událost, na kterou se jdete předvádět, ani nevyrážíte na žhavé rande. Také délka sukně má svá pravidla. Krátké mini, které končí v půli stehen, nechte ve skříni na jinou příležitost. Nejkratší přípustná délka sukně by měla být lehce nad kolena. Na svatbu také nepatří přehnaná extravagance, velmi výrazné barvy, zvířecí potisky nebo velká a laciná bižuterie.

Celý outfit podtrhnete dokonalým výběrem obuvi. Vybírejte z lodiček na podpatku nebo klínku, ozdobných letních sandálků nebo balerínek. Rozhodně zapomeňte na sportovní obuv, žabky nebo crocsy.

Své věci si uložte do malé kabelky nebo psaníčka. Velkou kabelu, kterou nosíte do práce a občas v ní odnesete i nákup, nechte doma. Také sportovní tašky, třeba i malé přes rameno, s nápisem známých sportovních značek, nejsou ideální. Můžete tak pokazit dojem celého, pracně promyšleného looku.